تفاوت بلوک هبلکس و آجر قرمز

اجازه دهید در مورد تفاوت بلوک هبلکس و آجر قرمز و خصوصیات متفاوت آنها بحث کنیم و نتیجه بگیریم که کدام یک از بلوک های AAC یا آجرهای قرمز بهتر هستند.

آجرهای قرمز برای ساخت و ساز بسیار مورد استفاده قرار می گیرند و یکی از محبوب ترین مصالح ساختمانی به ویژه در کشورهای در حال توسعه هستند.دلیل آن دوام ، ارزان بودن و آسان بودن کار با آنهاست.ماده اصلی سازنده آجرهای قرمز خاک رس است که از خاک سطح زمین بدست می آید.در صورت استفاده بیش از حد از این خاک سطحی ، حاصلخیزی خاک از بین می رود و زمین کمتری برای کشاورزی باقی می ماند.بنابراین ، آجرهای قرمز گزینه ای سازگار با محیط زیست نیستند.

اما با گذشت سالها ، تحقیقات منجر به نوآوری در ساخت مصالح ساختمانی سازگار با محیط زیست مانند بلوک AAC ، بلوک CLC ، بلوک بتونی جامد و غیره شده است.

محبوبیت بلوک های AAC به دلیل مزایای بسیار زیادی است که ارائه می دهند – مانند ساخت و ساز اقتصادی ، عایق حرارتی ، رفتار برتر در زلزله ، عایق صدا و غیره.

بلوک های AAC یک اختراع اخیر است ، این در حالی که آجرهای قرمز ۵۰۰۰ سال است که در صنعت ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرند.بنابراین ، تحقیقات و تجربیات زیادی در مورد آجرهای قرمز در دسترس است ، که در مورد بلوک های AAC چنین نیست.بسیاری از سازه ها با استفاده از آجرهای قرمز ساخته شده اند که قدمت چند صد ساله دارند و هنوز هم دست نخورده اند ، در حالی که بلوک های هبلکس هنوز خود را ثابت نکرده و آزمون زمان را قبول نشده اند.

آجر قرمز و تفاوت آن با بلوک هبلکس

آجرهای قرمز چگالی بالایی دارند و از این رو بار مرده سازه افزایش می یابد.آجرهای قرمز از خاک طبیعی به خاک رس احتیاج دارند و از این رو تولید مداوم آجر منجر به تخلیه خاک طبیعی می شود و از این رو سازگار با محیط زیست نیست.این در حالی است که بلوک سبک اتوکلاو یک مصالح ساختمانی سبز سازگار با محیط زیست است.

بلوک های هبلکس ، بلوک های سبک وزن هستند و برای تولید به خاک طبیعی نیاز ندارند.همچنین ، آنها گرمای کمتری از محیط زیست هدایت می کنند و به صرفه جویی در انرژی کمک می کنند.

عمر بلوک های AAC تقریباً ۱۰۰ سال است.بنابراین برای خانه های مسکونی که برای یک بازه ۵۰ تا ۸۰ ساله طراحی شده اند ، بلوک های AAC تا عمر طراحی شده سازه دوام می آورند.از این رو ، نباید نگران ۵۰۰ سال از عمر آجرهای قرمز بود ، زیرا ممکن است خانه به خودی خود به دلیل ویژگی قدیمی شدن عناصر دیگر و تغییر در سبک و معماری کلی ، زنده نماند.از این رو ، نباید نگران طول عمر بلوک AAC بود.در طولانی مدت ، بلوک های AAC از آجرهای قرمز مقرون به صرفه ترند.

مقاومت در برابر آتش – بلوک سبک AAC حدود چهار ساعت در برابر آتش مقاومت دارد اما آجر حدود ۲ ساعت در برابر آتش مقاومت دارد ، بنابراین استفاده از بلوک AAC در ساخت و ساز ساختمان باعث می شود که آن ضد آتش باشد و از عایق بیشتری برخوردار باشد و از سر و صدا و گرما جلوگیری کند.

مقاومت در برابر زلزله – بلوک AAC سبک و بادوام است و می تواند در برابر شرایط شدید زلزله مقاومت کند.اما آجر سنگین است ، بنابراین مقاومت کمتری در برابر زلزله دارد.

وزن – بلوک های هبلکس به طور کلی سه تا چهار برابر سبک تر از آجرهای سنتی هستند که باعث می شود در مقیاس مقرون به صرفه باشند و حمل و نقل آنها به محل پروژه راحت تر است.

عایق صدا – بلوک سبک AAC عایق صوتی حدود ۴۲ دسی بل را ارائه می دهد و آنها را به گزینه ای برتر نسبت به آجرهای سفالی تبدیل می کند.

مقاومت در برابر آفاتبلوک هبلکس تهران با مواد غیر آلی طراحی شده اند و در برابر موریانه ها و سایر آفات رایج بسیار مقاوم هستند.این امر به کاهش هزینه های نگهداری طولانی مدت برای پروژه ها کمک می کند.

بلوک هبلکس

کار با بلوک های AAC راحت تر است

بلوک های سبک AAC با استحکام بالا در همه پروژه ها کارایی بالاتری دارند و به نیروی کار بسیار کمتری در محل نیاز دارند.این به طور مستقیم بر هزینه های کارگری در هر پروژه تأثیر می گذارد و صرفه جویی در هزینه را در مقیاس بیشتر امکان پذیر می کند.آنها همچنین به اتصالات کمتری احتیاج دارند و در نتیجه سرعت ساخت را افزایش می دهند.

نتیجه

آجرهای سفالی قرمز ممکن است برای پروژه هایی در مقیاس کوچک ، ایده آل باشند.با این حال ، برای پروژه های بلند مرتبه ، صنعتی و تجاری ، بلوک های AAC مزایای عملکرد بیشتری و کیفیت بهتر را ارائه می دهند.